Podstawą efektywnej pracy specjalistów jest odpowiednie postawienie diagnozy, ułożenie kompleksowej terapii, dobranie skutecznych metod wspomagających oraz opracowanie indywidualnego programu zajęć zawierającego strategie działania dostosowane do konkretnego zaburzenia. W tej części kursu poznają Państwo sprawdzone metody pracy z podopiecznymi z kappacyzmem, gammacyzmem i lamdacyzmem, mutyzmem, trudnościami w komunikacji językowej oraz zaburzeniami mowy związanymi z dwujęzycznością.
expand_more ROZWIŃ WSZYSTKO
Kappacyzm, gammacyzm i lambdacyzm
Jak zaplanować skuteczne postępowanie logopedyczne w przypadku wad wymowy polegających na nieprawidłowej realizacji głosek tylnojęzykowych? Poznaj przyczyny i zasady prawidłowej diagnozy. Proponujemy zestaw efektywnych, a jednocześnie ciekawych materiałów do wykorzystania podczas zajęć.
ROZWIŃ (
POZOSTAŁY
19 MATERIAŁY)
expand_more
Mutyzm
Mutyzm wybiórczy jest ciągle mało znanym zaburzeniem. Nie zawsze też specjaliści (psycholodzy, pedagodzy, logopedzi czy nauczyciele) są odpowiednio przygotowani do pracy z rodzinami dotkniętymi mutyzmem wybiórczym. Warto przyswoić i uporządkować wiedzę na ten temat. Jakie są przyczyny mutyzmu? Jak wygląda terapia dziecka dotkniętego mutyzmem oraz współpraca z rodzicami?
ROZWIŃ (
POZOSTAŁY
16 MATERIAŁY)
expand_more
Komunikacja alternatywna
Jak wykorzystać alternatywne i wspomagajace metody komunikacji w praktyce logopedycznej? Jak ćwiczyć dialog z dzieckiem za pomcoą narzędzi AAC? Skorzystaj z gotowych scneariuszy zajęć oraz praktycznych materiałów.
ROZWIŃ (
POZOSTAŁY
20 MATERIAŁY)
expand_more
Dwujęzyczność
Istnieje dość powszechne przekonanie wśród rodziców, że jedną z przyczyn opóźnionego rozwoju mowy wśród dzieci jest bilingwizm. Nie istnieją jednak żadne badania naukowe, które by to potwierdzały. Ważne jest rozróżnienie dwujęzyczności i jej uwarunkowań oraz opóźnienia w mowie. Jakie są najczęstsze problemy z diagnozą dzieci dwujęzycznych i jak z nimi pracować?
ROZWIŃ (
POZOSTAŁY
10 MATERIAŁY)
expand_more
Metody wspierające terapię logopedyczną
Logopedzi codziennie w swoich gabinetach podejmują wiele decyzji, które dotyczą najwłaściwszego doboru metod terapii i technik oddziaływania na stan komunikacji językowej pacjentów. Oczywiście po to, aby najefektywniej pomóc pacjentowi. W tej część kursu prezentujemy różnorodne metody i techniki, z których mogą skorzytać logopedzi, niezależnie od uprawianej specjalizacji.
ROZWIŃ (
POZOSTAŁY
9 MATERIAŁY)
expand_more